Březen 2007

Evanescence-fotky

7. března 2007 v 14:53 | Káťa

Eminem

7. března 2007 v 14:51 | Káťa

Zpěvák

Datum narození:17.10.1972
Místo narození:Kansas City, Missouri, USA
Znamení:Váhy

Životopis:Eminem se vlastním jménem jmenuje Marshall Bruce Mathers III. Dětství neměl příliš šťastné, žil sám s mámou a mladším bratrem, tátu nikdy neviděl. Velmi často se stěhovali mezi Kansas City a Detroitem, měnil školy, a tak se velmi těžce seznamoval s novými kamarády. Ve dvanácti letech se nakonec s matkou usadili ve Warren v Michiganu. Již v mládí se stal fanouškem rapu a ve čtrnácti letech se mu začal věnovat. Ačkoli nedokončil střední školu a vystřídal několik různých prací, snažil se maximálně soustředit na hudbu.

25.12.1995 se mu a jeho přítelkyni Kim Mathers narodila dcera Hillie Jade Scott. V roce 1996 vydal své debutové nezávislé album "Infinite", které se setkalo s malou odezvou. Po vystoupení v soutěži freestyle rap v Los Angeleském rádiu, získal pozornost silného hráče na poli hudby Dr.Dre, který mu pomohl s jeho úspěšným albem "The Slim Shady EP". Kontroverzní povaha jeho textů a vystupování si za krátkou dobu našly řadu příznivců. Přestože je rap doménou černošských zpěváků, dokázal se jako jeden z mála bělochů v tomto pěveckém směru velmi dobře prosadit.

Své třetí album "The Slim Shady LP" vydal 23.2.1999, bylo založeno na veleúspěšném singlu "My Name Is,". Album se během krátké doby stalo jedním z nejprodávanějších a získal za ně dvě ocenění Grammy pro nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon "My Name Is,".

S jeho čtvrtým albem (druhým komerčním) "The Marshall Mathers LP" (2000) získal podobné úspěchy jako s předchozím. Během prvního týdne od vydání se prodalo kolem 2 miliónů nahrávek a stalo se tak nejrychleji prodávaným rapovým albem v historii. Kritikové vesměs album pochvalovali díky jeho ironii, ostrosti a kousavosti, ale díky svému obsahu vyvolalo mnoho debat, jelikož obsahuje mnoho obrazového násilí a protihomosexuálních nadávek. Eminem si dělá legraci téměř ze všeho a nezdráhá si dělat legraci z popových hvězd typu Britney Spearsa Christiny Aguilery.

Sdružení homosexuálů a lesbiček proti pomluvě (GLAAD) protestovali proti podpoře Eminema hudební stanicí MTV, při předávání ceny MTV Music Awards v roce 2000. Za svůj singl "The Real Slim Shady" získal ocenění MTV pro nejlepší videoklip roku a nejlepší mužské video. Stejně jako za minulé album získal cenu Gramy pro nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon "The Real Slim Shady". Eminem na sebe opět upozornil v roce 2002 dalším kontroverzním albem "The Eminem Show", za účelem zmařit pokusy internetových pirátů, distribuoval toto album zdarma. Také stejný rok debutoval v Hollywoodském filmu "8 Mile".

Tento kontroverzní rapper má velmi bouřlivý život, několikrát byl zatčen za několik potyček a nošení zbraní. V září 1999 ho jeho matka Debbie Mathers-Briggs zažalovala o 10 milionů dolarů, za to že ji pomluvil na albu "The Slim Shady LP" naznačil, že byla narkomanka. Přesto navrhla, že se spokojí s dvěmi milióny dolarů, Eminem však odmítl dohodu a rozhodl se pro soud.

Také měl bouřlivý život se svou manželkou Kim Mathers, s níž se oženil v roce 1999, ale žili spolu mnoho let předtím. Kim se stala předmětem několika jeho písní včetně songu "Kim", který mezi nimi vytvořil velké pře. V červnu 2000 byla Kim hospitalizována po pokusu o sebevraždu. O měsíc později podal Eminem návrh na rozvod, ale Kim požadovala 10 miliónů dolarů a plnou péči o své dítě Hailie Jade Scott. Po dohodě nakonec přistoupil na požadavek přenechat péči dcery na Kim, ačkoliv tvrdil, že jeho dcera je pro něj nejdůležitější na světě.


Eminem-fotky

7. března 2007 v 14:50 | Káťa

Divokej Bill-fotky

7. března 2007 v 14:49 | Káťa
Divokej Bill

http://www.fotoset.pc.cz/Divokej%20Bill.jpgObrázek “http://www.c19.cz/prispevky/20050106.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://musicweb.cz/data/1764/pict0114.jpghttp://gallery.boule.cz/albums/userpics/10023/normal_bill_3.jpghttp://www.cojeco.cz/attach/image/max/6c/50f1/6c50f15b6ae8082e269dc3bc4f8ffe1a.jpghttp://i.idnes.cz/05/114/cl/KOTf5f81_divokej1.JPGhttp://www.audio3.cz/images/goods/768416.jpgObrázek “http://www.arnostov.cz/img/billa01.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Divokej Bill

7. března 2007 v 14:49 | Káťa
jméno:Václav 'Vašek' Bláha

funkce v kapele:kytara, zpěv, muzika, texty

nejoblíbenější poznámka ze školy:"Váš synek je drzý až vyzývavý",

co dělá:uměleckého truhláře

hobby:snowboard, počítač
jméno: Miloš 'Jurda' Jurač
funkce v kapele: basa, zpěv
základní rys: hlava ve tvaru obrovského rozchechtaného hrášku s červenýma očima
co dělá: řidiče poštovního vozu
ostatní: přezdívka Jurda vznikla z příjmení Jurač
hobby: turistika, kulturistika, ženy a zpěv
jméno: Štěpán Karbulka
funkce v kapele: zpěv, megafon, oheň, tanec
hobby: tanec (finalista celorepublikové soutěže v electricboogie), učil také tančit malé děti
hobby: skateboard
znamení: hrůzné kostěné tetování
jméno: Adam Karlík
funkce v kapele: housle
ostatní: účinkoval v symfonickém orchestru, na housle hraje už od první třídy
jméno: Roman 'Prochajda' Procházka
funkce v kapele: akustická kytara, oheň, zpěv
hobby: hudba, snowboard a život v bandě
ostatní: chce věnovat studiu filmového umění
jméno: Honza 'Jack' Bártl
funkce v kapele: banjo
ostatní: miluje new grass, jímž postupně nakazil celou kapelu, která ho naoplátku zasvětila do tajů bigbeatu. Vaří, ochutnává a při Divokejch oslavách nezapomenutelně griluje. co dělá: zabývá se profesionálním svařováním a opravováním výfuků
jméno: Martin 'Pecan' Pecka
funkce v kapele: akordeon
co dělá: pracuje na poště
poznávací znamení: před koncertem vždycky spí, aspoň dvacet minut
hobby: rád jezdí na vandry, hraje i fandí fotbalu
jméno: Martin "Šmity" Chmátal
funkce v kapele: zvuk, basa
hobby: akvaristika
ostatní: jako jediný z kapely má hudební vzdělání (ukončenou konzervatoř), nejraději pije redbull s vodkou a červené (polosuché) s colou

Daniel Landa

7. března 2007 v 14:46 | Káťa

Daniel Landa

Datum narození:04.11.1968
Místo narození:Praha, Česká republika
Znamení: Štír
Životopis: Daniel Landa, známý český rockový zpěvák se narodil 4.11.1968 v Praze. Po vystudování oboru hudebně dramatického na pražské konzervatoři v roce 1988 se seznámil se svou nynější manželkou Mirjam Miller, se kterou se v roce 1991 oženil a se kterou vychovává dcery Anastázii, Roxanu a Rozálii.

Přestože Daniel Landa vystudoval konzervatoř, hraní se věnuje naprosto minimálně. Jako herec účinkoval pouze ve filmech "Proč", "Černí baroni" a v německém seriálu "Alles ausser Mord". Také účinkoval ve svém muzikálu Krysař, kde hrál hlavní roli. Více než herectví se však Landa věnuje tvorbě scénářů, které až na výjimku (film "Zvláštní schopnosti") zůstávají nezfilmovány.

Landova hudební dráha začíná v roce 1987, od kdy působí v kapele Orlík. S Orlíkem však nahrál pouhé 2 desky ("Oi!" a "Demise") a záhy po revoluci se roku 1992 kapela rozpadá, hlavně kvůli všeobecné kritice textů písní. To však kupodivu Landu neodradilo, ba spíš naopak. V témže roce se vydává na sólovou dráhu svým albem "Valčík", následuje "Chcíply dobrý víly" (1994), "Pozdrav z fronty" (1997), "Smrtihlav" (1998), "Konec" (1999), "Best of Landa" (2000), "9mm argumentů" (2002) "Krysař" (2002) a "Vltava Tour" (2003). Za svou hudební tvorbu obdržel již dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".

Mimo zpěvu, který považuje za svou velkou zálibu se poměrně úspěšně věnuje autokrosu, truckům a rallye, u které jediné vydržel až dodnes.

zdroj: osobnosti.cz


Daniel Landa-fotky

7. března 2007 v 14:45 | Káťa

Blog27-fotky

7. března 2007 v 14:44 | Káťa

Avril Lavigne-fotky

7. března 2007 v 14:43 | Káťa

Shakira- fotky

7. března 2007 v 14:35 | Káťa
Shakira


Bleskovka 2.-KONEC!

7. března 2007 v 14:18 | Káťa |  →Bleskowky
Tágže,..tady máte 5 otázek ke druhé bleskajdě...
a vyhrajou první 3..!!!
1) Kolik ti je..?
2) Máš svůj blog..?
3) Máš sourozence..?
4) Jaké je tvoje nej. zvíře..?
5) Jaká je tvoje nej. barav..?
SOUTEŽ, BUDE MÍT SUPER CENY..!!!

Shakira

6. března 2007 v 18:40 | Káťa

Shakira

Zpěvačka

Datum narození:02.02.1977
Místo narození:Barranquilla, Kolumbie
Znamení:Vodnář
Životopis:Shakira Isabel Mebarak Ripoll se narodila jako nejmladší dítě z osmi Nidia Ripollové, rozené Kolumbijce a Williamu Mebarakovi původem z Libanonu. Už od malinka si přála být zpěvačkou a již v osmi letech napsala svou první píseň. Od jedenácti let začala hrát na kytaru. V průběhu studia na základní škole potvrdila své nadání vítězstvím v soutěži, kde bylo hlavní disciplínou hraní na kytaru. Na dalších soutěžích, které také vyhrála svým hlasem zapůsobila na mnoho porotců.

Ve třinácti letech získala první nahrávací smlouvu se Sony Music Colombia a vydala debutové album Magia "Magic", které bylo složeno z písní, jež napsala v mezi osmým a třináctým rokem. Album bylo dobře přijato Kolumbijskými posluchači.

Po absolvování základní školy se Shakira rozhodla zasvětit svůj život muzice, natočila druhé album Peligro "Danger", které si získalo značný úspěch. Aby nezanedbala vzdělání, vystudovala střední školu. Její třetí album Pies Descalzos "Barefeet" se stalo obrovským hitem a v následujících letech Shakiře pomohly k obrovskému úspěchu v Latinské Americe, Brazílii a ve Španělsku. Album se v osmi zemích stalo číslem jedna a celkově se prodalo přes 4 milióny kopií. Díky celosvětovému úspěchu alba se Shakira vydala na dvouleté celosvětové turné, na kterém byly všechny koncerty vyprodané.

Její popularita v Brazílii ji donutili vydat remix písní nazpívaných portugalsky pro tamní fanoušky. Mimo zpívání také pronikla na herecké pole, v Kolumbijském seriálu "ElOasisfrom" (1994-1997).

Čtvrté album s názvem "Donde Estan Los Ladrones?" (1998), které produkovala ve spolupráci s Emiliem Stefanem (jejím budoucím manažerem), bylo dalším obrovským úspěchem a učinilo z ní největší hvězdu latinskoamerického pop-rocku. Album se stalo multiplatinovým v USA, Argentině, Kolumbii, Chile, Střední Americe , Mexiku, a platinové ve Španělsku.
Shakira také nafotila několika fotek a poskytla rozhovor v článku "Éra Rockerky" pro časopisy TimeMagazine a Cosmopolitan. Navíce byla jmenována Kolumbijsou vládou poslem dobré vůle a stala se latinským ženským umělcem roku na World Music Awards.

V roce 1999 vydala další album "MTV Unpluggedalbum", o rok později získala ocenění latinskoamerické Grammy Awards. Rok 2001 byl pro Shakiru přelomový, vydala nové album Laundry Service, první album s písničkami v anglickém jazyce. Díky tomuto významnému kroku uskutečnila průlom do světového popu. Průlom podpořila také velmi povedeným klipem k písničce "Whenever, Wherever", kde se Shakira velmi svůdně prochází uprostřed pouště. Díky tomuto albu velmi výrazně zazářila také v naší republice

Tak co,..líbí se ti to tu..?!

6. března 2007 v 18:29 | Káťa
Hlasuj,protože tim mi pomůžeš..napiš mi jaký by se ti to tu líbilo...;-)

Disain

6. března 2007 v 18:19 | Káťa |  →About blog
Protože se mi už mco tohle pozadí,písmo a to všechno ostatní přestává líbit,
rozhodla sem se pro radikální změnu vzhledu a to celýho blogu.
Teď je sladěn do barev,,žlutá,oranžová a zelená..
Jakou barvu mám dát příště? Aco se vám na tomhle stylu nelíbí?
Mám něco změnit?...Napiš mi...!..Pá

Virtuální stáj Ufonek

4. března 2007 v 13:03 | Káťa
Stáj Ufonek je suprovej web,hlavně pro ty kteří mají rádi zvířata.
Můžete tam mít svoje vlastní zvířátka a starat se o ně,najít si
spoustu nových kamarádů a taky se dozvědět nové věci..
zkus se tam taky zaregistrovat a uvidíš že se ti tam bude líbit..